SOĞUK ALGINLIĞI VE GRİBE DOĞAL REÇETELER


VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTTIRAN BİTKİLER: Özellikle kış aylarında grip, nezle, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları başta olmak üzere bir çok hastalığın üstesinden gelebilmek için vücut direncimizi kuvvetlendirmemiz gerekir.

1. tarif Biberiye, kurt pençesi, mayasıl otu, kuşburnu, alıç ve alıç çiçeği, hünnap, iğde, mürver çiçeği, lavanta, oğul otu, karabaş otu, kantaron çiçeği, şahdere otu, otu, hardal otu, efelek, yavşan otu ve çaşır otu.Otların tamamı veya bir kısmı eşit miktarda karıştırılarak kaynatılır. Aç veya karnına ,çay yerine ,içine bal katılarak 1-2 su bardağı içilir.
SOĞUK ALGINLIĞINA : Soğuk alğınlığı için diğer bir öneri.
1. tarif Akasya çiçeği, ardıç tohumu, kekik otu, civan perçemi, ıhlamur çiçeği, ayva yaprağı, portakal çiçeği, mine çiçeği, okaliptus yaprağı, oğul otu, karabaş otu, gül çiçeği, yaprağı, alıç, hünnap, aynı sefa çiçeği, mürver çiçeği, lavanta çiçeği, sığır ,söğüt yaprağı, çiçeği, gelincik çiçeği, mentollü nane ve turunç kabuğu. bir kısmı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç ve karnına çay yerine ballı ve limonlu olarak içilir.2. tarif Lahana, , havuç, portakal, , greyfurt, soğan, sarımsak, kereviz, pazı, pancar,tere otu, , ayva, elma miktarda yenir.3. tarif 100 gr. zencefil100 gr. zerdeçal50 gr. darı fülfül50 gr. çörek otu50 gr. kebabiye50 gr. tarçın50 gr. havlucan50 gr. hardal tohumu50 gr. tohumu50 gr. karanfil2 . bala veya pekmeze karıştırılıp 3 öğün aç karnına 1 bardak ılık süte veya portakal suyuna karıştırılarak içilir.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz