REFLEKSOLOJİ NEDİR? HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILIR?


19 aralık 2009 tarihinde, Serdemem’in Mutfağı programına konuk olan Dr Esat, refloksoloji hakkında verdi ve bazı hastalık durumlarında, evde uygulanabilecek olan pratik yöntemleri gösterdi.

Öncelikle, refleksolojinin ne olduğunu açıklayalım. , akapunktura benzeyen, fakat el ile yapılan, el ve ayaklardaki, belirli sinirleri uyararak, yapılan bir çeşit masajdır.
Otizm, spastizm, depresyon, , eklem ağrıları, baş ağrısı, migren, halsizlik , çok sağlık sorununa çözüm getiren, ile ilgili olarak Dr. esat Bey’in önermiş oduğu pratik uygulamaları, sizlerle paylaşmak istiyoruz.
BAŞ AĞRILARI VE MİGREN : Bu tür ağrılarda, sol ayağın, serçe parmağının yanındaki parmağın, serçe parmağa kısmı 5-10 . aşağıya doğru ovulur. Ardından, baş parmağın arka kısmına 5 . yapılır. sağ kesinlikle ovulmamalıdır. Ağrıyı artırır.
UNUTKANLIK: Sol baş parmağının, tırnak üst kısmı, 5-10 ovulur.
HALSİZLİK : Önce sağ baş parmağının alt yumuşak kısmı ovulur. Baş parmağın hizasından başlayarak, ayağın iç kısmı bileğe kadar ovulur.
DEPRESYON : Baş parmaklar ovulur. Ardından 2. topuk olarak adlandırılan, baş parmağın altındaki sert kısım ovulur. Baş parmağın yanındaki, 2. parmağın tabanı kısmındaki alt tarafı ovulur.
ADET SANCILARI İÇİN : bileğinde hal hal takılan bölgeye msaj yapılır. Topuk bölgesinin, her iki tarafı ovulur. bu işlem, hem sağ, hem saol ayağa yakın zamanlı ve eşit olarak uygulanmalıdır.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz