PROF.DR. AHMET MARANKİDEN MENEPOZ İÇİN CİVANPERÇEMİ


, kadınlar için en zor dönemlerden bir tanesidir. döneminin başlangıcından ititbaren, ateş basma, , depresif nöbetler, huzursuzluk gibi pek çok şikayet yaşanabilir. Bu durumlar için, mutlaka kadın doğum uzmanı ile görüşüp gereken tedavi ve önerileri almanız sizin açınızdan çok faydalıdır. yardımcı tedaviler hakkında da doktorunuzun fikrini sormanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer, doktorunuz da yardımcı yöntemler onaylıyor ise Marankiden Civanperçemi kürünü hemen sizlerle paylaşalım.
* Bu kürümüzü, hem ay hem de banyo şeklinde kullanabilirsiniz. İkisi bir arada çok daha faydalı olacaktır.
ÇAY İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
* 1/2 tatlı kaşığı kıyılmıl ivanperçemi,
* 1 bardak kaynamış su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Civanperçemini suyun içine atın ve 10 . demlendirin. Çayımızı süzdükten sonra aç karnına şeker tatlandırıcı kullanmadan 2 ile 5 bardak arası için. Günlük 5 bardağı aşmayın.
Süzüldükten sonra tatlandırmadan aç karnına öğün aralarında günde 2-5 bardak içilir.
BANYO İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
* 2-3 avuç kuru civanperçemi,
* 1 soğuk su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Civanperçemini 3 saat soğuk suda bekletin. Sonra, bu karışımı bir taşım kaynatıp süzün. Banyo küvetini 37 dereceyi geçmeyecek şekilde su ile doldurun. Kaynattığımız bitki su karışımını hazırladığınız banyo suyuna ekleyin.Bu su ile 15 dakika banyo alın. Banyodan sonra 15-20 dakika dinlenin. Haftada 2-3 kez bu banyoyu tekrarlayabilirsiniz.
FAYDALARI : Günlük çay içiminizi de aksatmadan 4 haftalık bir kür düzenlediğinizde Civanperçeminin menapoz sıkıntıları üzerindeki olumlu etkisinin fark edileceğini belirten uzmanlar Civanperçemini sürecinde kullanılmamasını öneriyorlar.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz