GÜZELLİK UZMANI ŞEMS ASLANDAN CİLT BAKIMI


%C5%9EEMS+ASLAN+G%C3%9CZELL%C4%B0K+UZMANI+C%C4%B0LT+BAKIMI GÜZELLİK UZMANI ŞEMS ASLANDAN CİLT BAKIMI

ŞEMS ASLAN Cİ LEKELERİ
Uluslararası Güzellik ve uzmanı olan ,Şems aslanın tarifleri çok beğenildi ve en çok aranan tarifler arasına girdi. 16 Mayıs 2010 günü, Seserm Coşkunun konuğu olan Şems Aslan, cilt lekelerinden muzdarip olan hanımlar için, uygulaması son derece kolay olan doğal önerilerde bulundu.
Öncelikle cildin bakıı olması gerektiğini vurgulayan Şems Aslan, Cildin sabunla temzilenmesinin sakıncalarını anlattı.
Sabun kullanmak yerine Şems Aslanın önerisi;
Akşamdan, 2 kaşığı dereotunu, 2 suyun içine koyarak, sabaha kadar bekletin. Cildinizi sabunsuz olarak yıkandıktan sonra, dereotu suyu ile durulayın. Bu işelm, hem cildinizi nemlendirecek, hem de, cilt lekelerini etmeye yardımcı olacaktır.
Ayrıca, her , maden suyu ile cildin yıkanması, cildinizi güzelleştirecektir.
bu tariflerden bir tanesi de evde, nemlendirici,sıkılaştırıcı ve gözaltı morluklarına faydalı özelliklere sahip meyveli sabun yapımı oldu. bu faydalı ve doğal sabunun yapımı ve faydaları şu şekilde:
ŞEMS ASLAN DOĞAL NEMLENDİRİCİ KREM TARİFİ : GEREKLİ MALZEMELER:
*2 tane portakalın suyu,
* portakal kabuğu rendesi ,
*1/4 çocuk sabunu rendesi,
*2 çay kaşığı zeytinyağı ,
*2 kaşığı yulaf,
* 150 . su ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : tüm malzemeyi bir tencerenin içine alın ve sürekli karıştırarak kaynatın. kaynadıktan sonra ocaktan alıp 10 dakika kadar sıcaklığının çıkmasını bekleyip ,bir kalıbın içine dökün. donduktan sonra tüm vücutta ve çocuklarda rahatlıkla kullnabilirsiniz.
FAYDALARI: cildi nemlendirir.sıkılaştırır.özellikle ergenlik dönemi sivilcelerinin lekelerini etmekte de çok faydalar sağlar. mevsiminde,portakal yerine bal kabağı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz