GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER


G%C3%96ZALTI+TORBALAR+VE+MORLUKLARI GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER

uyanıp aynaya baktığınızda balon gibi şişmiş yorgunluktan açılamayacak hale gelmiş gözlerle karşılaşmak çok bozucu değil mi? Durun paniklemeyin. Çok da az uyumak sürekli bilgisayar televizyona bakmak, stres, fazla kafein almak, alkol gibi unsurlar gözdeki şişliklere ve yorgunluğa neden . Ama bu tür problemleri şamamk için sizin yapacağınız bir kaç küçük bakımla bu durum önlenebilir.
, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk ve şişlikleri gideriyor. Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın. 2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekleyin. Yıkayıp kurulayın. Gözaltı şişliklerine antioksidan özellikli göz kremleri de sürebilirsiniz.Sorununuz kronikleştiyse ve ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kalp-damar sistemini etkileyen sporlar yapın. Yürüme, koşma, bisiklet ve aerobik gibi sporlar, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bu sporlar tüm vücuttaki şişliklerin giderilmesine yardımcı oluyor. Şişliklerin inmesini beklemek için yeterli zamanınız yoksa bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün. Şiş gözleri makyajla kamufle etmek için ten renginize uygun kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar geniş bir bö
geye bir kat halinde sürün. Farınızı koyu renklerden seçin. Koyu renkli bir rimeli sadece üst kirpiklerinize sürün.
GÖZ TORBALARI
Göz altı torbları insaları hem estetik anlamda hem de psikolojik anlamda rahatsız eder. Bu torbalar düzensiz bir hayat şamaktan da katılsal olarak varolan rahatsız bir durumdur. Bazı durumlarda kadınların adet dönemlerinde de göz altı torbaları belirebilir. Malesef kozmetik bu alanda yeterli olmuyor. Bazı doğal yöntemlerle kılcal damarları ve damar duvarlarını güçlendirerek bu soruna çare bulabilirsiniz.
Günlük öğünlerinizi C, PP ile E vitaminli ve bioflavonoidli besinleri içeren gıdalarla ve orman ürünleriyle zenginleştirin. ğlı yemeklerden ve stresli ortamlardan uzak durun. Günde en az 8 saat uyuyun. Gözaltı torbalarını hafif makyaj hileleriyle kapatın. Bunun için uygun kapatıcılar kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz