Göbek eriten hareketler


g%C3%B6bek+eritmek Göbek eriten hareketlerGöbek eriten hareketler

Hem zayıflamak hem formda kalabilmek için yalnızca yapmak yetmez. Karın bölgenizde birikmiş inatçı yağları eritmek ise özel egzersiz yapmanız gerekir.

İşte size kaslı ve düz karın için ideal 10 .

%C3%96N+KARIN+KASLARI Göbek eriten hareketlerHEDEF ÖN KASLARI
Sırtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yalnızca karnınıza odaklanarak bacaklarınıza doğru kalkın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

SPAST%C4%B0K+BACAK Göbek eriten hareketlerSPASTİK BACAK

Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayaklarınıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

UZAN+YAKALA Göbek eriten hareketlerUZAN YAKALA
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik konumda havaya kaldırın. Bel çukuruna dikkat! Ellerinizle, yalnızca karın kaslarınızdan güç alarak ayak bileklerinizi tutmaya çalışın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

KARIN+STEB%C4%B0 Göbek eriten hareketler STEBİ
Yine bel çukurunu muhafaza ederek sırtüstü uzanın. Ellerinizle poponuza güç verin. İki bacağınızı birlikte yere olacak biçimde kaldırın. Önce derin nefes alın ve bu sırada bacağınızı göğsünüze yaklaştırın, nefes verirken bu bacağınızla havayı tekmeleyip diğer bacağınızı göğsünüze çekin. Yürüyormuş hareketi 15 kez tekrarlayın.

%C3%87%C4%B0FT+BACAK+HAREKET%C4%B0 Göbek eriten hareketlerÇİFT BACAK İ
Pozisyonunuzu bozmadan bacaklarınızı vücudunuza dik olacak biçimde kaldırın. Derin nefes alın, verirken bacaklarınızı gergin biçimde yavaş yavaş yere doğru indirin. Ancak yere değdirmeden nefes alın ve verirken yine kaldırın. Bu hareketi yaparken tüm gücünüzle karın kaslarına odaklanın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

YERDE+DANS Göbek eriten hareketlerYERDE DANS
Yan karın kaslarını çalıştıran bu harekette, fotoğraftaki pozisyonu alın. Üstteki bacağın ters tarafındaki dirseğinizi yukarıdaki bacağın diz kapağına değdirmeye çalışın. Bu hareketi iki tarafınızla 15 kez tekrarlayın. Belinizi incitmemeniz için mutlaka bel çukurunuzu bozmamaya ve karın kaslarına odaklanmaya çalışın.

KARIN+BALES%C4%B0 Göbek eriten hareketler BALESİ
Yan olarak yatıp yere bakan kolunuzla destek alıp vücudunuzun üst tarafını kaldırın. Dışta kalan bacağınızı gergin biçimde yukarıya kaldırırken aynı taraftaki elinizle bileğinizi tutmaya çalışın. Karın yan kaslarınızın gerildiğini hissedin. Bu harekette karnınızın içe çekili ve gergin olmasına özen gösterin. Aynı hareketi bu kez diğer tarafınıza uzanarak yapın. Her tarafınızla 15 kez tekrarlayın.

SARKA%C3%87 Göbek eriten hareketlerSARKAÇ
Ellerinizle arkadan destek alıp vücudunuzun üst kısmını fotoğraftaki pozisyona getirin. Bacaklarınızı dizlerinizden bükülü olarak kaldırın. Birbirine bitişik halde, önce sağa sonra sola doğru sarkaç hareketi yapın. Bu sırada yan karın kaslarınızın gerildiğini hissedin. Hareketi 15 kez tekrarlayın.

YUKARI+%C5%9EINAV Göbek eriten hareketlerYUKARI ŞINAV
Uzanın. Bacaklarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Karnınızdan güç alarak bedeninizi yükseltin. Kollarınızı gergin biçimde uzatıp ellerinizle bacak bileklerinizi tutmaya çalışın. Bu hareketi de 15 kez tekrarlayın.

GER%C4%B0NME Göbek eriten hareketlerGERİNME
Yan yatın. Üstteki bacağınızı belinizin üstü etmeden ileriye doğru gerin. Vücudunuzun üst kısmını ise ters tarafa döndürmeye çalışın. Bu sırada ellerinizle başınızı destekleyip kollarınızı fotoğraftaki pozisyona getirin. Aynı hareketi farklı iki tarafınıza yatarak 10 kez tekrarlayın.

İlgili Yazılar

Cevap Yaz